Dom w Straszynie

Wnętrze domu na osiedlu leśnym dostosowane dla rodziny czteroosobowej. Mówi się, że okno w łazience to luksus – my wyszliśmy z założenia, że dwa okna, to już niewielka przesada. Jedno z nich zostało zaślepione płytą g-k i zasłonięte lustrem na dystansie podświetlonym LED w kolorze ciepły biały. Dostawiliśmy ściankę pomiędzy prysznicem a piecem, pod piec wcisnęła się pani prala. Sufit nad prysznicem został obniżony i pomalowany na kolor ciemniejszych płytek, aby zapewnić intymny nastrój. Łazienka stała się miejscem, gdzie można się kąpać i jednocześnie odstresować z widokiem wodospadu na fototapecie…

Nieduża kuchnia to kolejne wyzwanie! Skutecznie zawalczyliśmy tu o maximum funkcji na minimum przestrzeni. Udało się nawet wcisnąć ramę, która kompozycyjnie spina wysoką zabudowę i nawiązuje do ramy widocznej od strony salonu, podświetlonej LED. Problem z podłączenieniem okapu pod sporym podciągiem udało się wykonawcom rozwiązać przez wpuszczenie tuby wyciągu w podwieszany walec g-k z doprowadzeniem rury do komina wentylacyjnego.

Górna łazienka dzieci ma akcenty kolorystyczne i przejścia tonalne, żeby rozbudzić ich wyobraźnię o poranku i nastroić na dobry dzień w szkole. Znalazły się tu dwie umywalki stawiane na blat, pojemna szafka podumywalkowa i niewielka wanna podświetlona LED. Całą kompozycję spina odstawiony od ścian „lewitujący” sufit o proporcjach  kwadratu.